Rijeka, azaz Fiume egy darab a múltunkból…, melyet annak idején Szent István ősi koronájának legszebb gyöngyszemének neveztek. Neve olaszul és horvátul is folyót jelent. Ez a magas hegyek karéjában meghúzódó kikötőváros a Kvarner-öböl belső szögletében található, a szlovén határtól 25 km-re délre. Valaha ezt a vidéket „Magyar kapu”-nak nevezték, mert az 1800-as évek legelején magyar szándék, tőke és szakértelem teremtette meg az utat (Lujza-út) a hegyeken át a tengerhez, Fiuméhez a gazdaság és a honi tengeri kereskedelem fellendítése érdekében, és ugyanebből az okból fejlesztette a várost elsőrangú kereskedelmi- és kikötővárossá. A városnak ez az időszak volt az igazi fénykora, 1870-től a század végére a kikötő forgalma az ötszörösére nőtt, lakossága pedig kétszeresére, melyhez nagyban hozzájárult az 1873-ban átadott Budapest–Fiume vasútvonal is. A magyar koronához tartozó települések közül itt volt a legmagasabb az életszínvonal.

Rijeka látnivalóiról oldalakat lehetne írni, de javaslom, hogy inkább mindenki fedezze fel magának ezt a csodálatos, történelmi várost, igazi tengerparti városi hangulatban és nyüzsgésben lesz részünk, bárhova is megyünk. Még esténként a Korzón is hatalmas forgatag fogad minket, mindenki sétál, beszélget, közben fagylaltozik, vagy valamelyik igazán hívogató kávéház teraszán kortyolja italát a tikkasztó nyári nap után.

Fontos megjegyezni, hogy Rijekának ugyan nincs strandja, mégis kiránduló helyek tekintetében a legjobban ellátott városok közé tartozik, hiszen ha gyönyörű, magas infrastruktúrájú helyre szeretnénk kirándulni, akkor a közelben van Opatija vagy Crikvenica, ha romantikára és fantasztikus strandra vágynánk, akkor hamar a Krk-szigeten lehetünk, ha hegyi kikapcsolódást részesítenénk előnyben, akkor Gorski kotart és Fužine falut ajánlhatnánk, de ha télen síelni szeretnénk, akkor a Platak-hegyet érhetjük el nagyon könnyen.
Szóval ez a hely télen nyáron gyönyörű, soha nem fogunk csalódni benne.

Első alkalommal vásárolna tengerpartni ingatlant és szereti a gyors megoldásokat?